Weinig mortel aanbrengen aan de achterzijde van de stenen.

Aangepast metselen.

De stenen lijken t.o.v. elkaar te zweven

Het resultaat mag er zijn.

Algemene verwerkingsrichtlijnen van de dunbedmortel methode:

Wij zijn ervan uitgegaan, dat er geen specifieke oppervlakte bewerkingen op het metselwerk zullen plaatsvinden (verven, antigraffiti, stucwerk, etc.) en dat er een metselwerkverband met een dunbedmortel in  de lintvoegen van ongeveer 7 mm aanwezig is, terwijl de stootvoegen ongeveer 7 mm open zijn.

Er wordt gewerkt met een “dunbed metselmethode” c.q. “dunmetselmethode”. Wij adviseren u dit advies door te spreken met uw bouwplaats medewerkers, de metselaar, etc., zodat er eenduidigheid ontstaat in afstemming en uitvoering.

De metselsteen:
Wij gaan ervan uit dat er steenmonsters en een specificatieformulier, volgens de NEN 2489, op het werk aanwezig zijn.

In verband met het kunnen voorkomen van lichte maat- en kleurverschillen etc. per vracht, de aanvoer te plannen op de hoeveelheden per gevelvlak(ken) en/of gebouwdelen.
Controleer bij aankomst van de stenen de vracht op hoeveelheid, kleur- en kleurnuanceringen, verpakkings- en maatafspraken en evt. beschadigingen.

Plaats de steen pakketten op een schone, droge, vlakke en stabiele ondergrond.

Lees verder in de | Brochure verwerkingsrichtlijnen algemeen van de dunbedmortelmethode |

 

Indien er over de verwerkingsrichtlijnen voor het metselen - uitkrabbeb - voegen vragen zijn, kunt u vanzelfsprekend | contact | met ons opnemen of een mail sturen naar | info@aberson.nl |