Project
The Ox | Amsterdam
Architect
Aannemer
Product
Fotografie
Op de plek van een oud kantoorpand Osdorper Ban 2 is een geheel modern en duurzaam appartementencomplex gerealiseerd. LEVS architecten heeft in samenwerking met opdrachtgever Vesteda en aannemer Van Wijnen het project gerealiseerd. Het complex bestaat uit 168 vrije sector huurappartementen, waarvan 134 voor het middensegment.
Het gebouw kenmerkt zich door het trapsgewijze volume van zes tot negen bouwlagen. De gevel k heeft een sober ontwerp en refereert aan de context van naoorlogse woningbouw, aansluitend bij de overige architectuur in de omgeving. De gekozen klassiek rood-bruine gevelstenen sluiten hier perfect op aan.
Duurzaamheid is ook in dit gebouw een belangrijk aspect. The Ox beschikt over 2-, 3- en 4-kamerappartementen en allemaal voorzien van en aangesloten op duurzame energievoorzieningen. Zo is het dak van The Ox volledig bedekt met zonnepanelen, de grote raampartijen hebben zowel zonwerende als warmte-isolerende eigenschappen en het complex is volledig gasloos. De woning worden verwarmd door een zuinig warmtenet en de groene binnentuin biedt in de zomer verkoeling.
We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als u doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat u hiermee instemt.